top of page

                               İbrahim CEVAHİR

Kurucumuz ve Şeref Başkanımız

1933 Trabzon - 22 Eylül 2015 İstanbul

Biz Kimiz

1959 yılından başlayarak inşaat işlerini ayrı ayrı yürüten Cevahir Kardeşler sonradan kollektif şirket olarak bir araya gelmişler ve 1976 yılında Cevahirler Komandit Şirketi'ni oluşturmuşlardır. Yurtiçinde okul, hastane, su ve kanalizasyon şebekeleri ile köprü gibi çeşitli inşaat alanlarında inşaat ve taahhüt faaliyetlerini yürüten grubun, proje yükümlülüklerini zamanında ve başarılı bir şekilde tamamlaması, büyümesini hızlandırmıştır. Bunun sonucu olarak 1975 yılında kurulan Libya İnşaat ve Ticaret Konsorsiyumu A.Ş. vasıtası ile Libya'da İnşaat ve Taahhüt faaliyetlerine girilmesi, yurtdışına da açılmanın başlangıcı olmuştur.
 

Suudi Arabistan'da inşaat ve taahhüt işlerine 1978 yılında başlanmış ve Cevahirler İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi kurulmuştur. Söz konusu şirketin yönetici olarak katılması ile Suudi Arabistan'da kurulan yerel inşaat Limited Şirketi bu ülkede büyük projelere imzasını atmıştır.
 

Cevahir, 1990 yılından itibaren kendi projelerini geliştirmiştir. Ağırlıklı olarak turizm alanında geliştirdiği projelerini taahhütlerinin yanı sıra işletmeciliğini de yapmıştır. Dünya çapında dikkat çeken projelerin; planlamasından, yatırım ve inşasına, işletmesinden pazarlamasına kadar tüm safhaları kendi bünyesinde gerçekleştirmiştir.
 

Cevahir bünyesinde; yatırım, inşaat, hizmet, sanayi ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren toplam 12 ayrı şirket yer almakta ve çalışmalarına devam etmektedir. İş hacminin yüksek olduğu dönemlerde çalışan sayısı, 300´ü teknik personel olmak üzere 7.000´e ulaşmaktadır.

yusuf%20cevahir_edited.jpg
Hamit%20Cevahir1_edited.jpg
Eser-Cevahir_edited.jpg
Muhammed%20Cevahir_edited.jpg
%25C4%25B0bram_Cevahir_edited_edited_edi

YUSUF CEVAHİR

Yönetim Kurulu Başkanı

HAMİT CEVAHİR

Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.

ESER CEVAHİR

Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.

MUHAMMED CEVAHİR

Yönetim Kurulu Üyesi

İBRAHİM CEVAHİR

Yönetim Kurulu Üyesi
bottom of page